WACO — Four East Texans booked a trip to Austin at the Class 3A Region III track and field championships in Waco on Friday.

Arp's Tyrone Hunt, White Oak's Logan Rowe, Elkhart's Ashley Buck and Eustace's Chanda Westbrook all won their respective events to advance to the Class 3A state meet on May 14-16.

Select field events and running prelims were held Friday. The remainder of the events will be Saturday.

Hunt threw 162 feet, 1 inch to win boys discus by 13 inches. Rowe went 14-6 in boys pole vault to win by a foot.

Buck leaped 36-8 to win girls triple jump, edging out East Texans Tinikia Lacy of Arp (third, 35-2 ½) and Sabine's Sydney Gerbine (fourth, 34-6 ¼). Westbrook claimed the girls 3,200-meter race in 11 minutes, 42.68 seconds.

In prime position to advance to state are two Arp relays. Lady Tigers Desiree Neal, Alicia Summers, Lacy and Kylee Johns turned in the best times in both the 4x100 and 4x200 relays.

———

Class 3A Region III Track And Field Championships

Clyde Hart Stadium, Baylor University, Waco

Girls 3200 Meter 3A Finals

1, Westbrook, Chanda, EUSTACE, 11:42.68. 2, Duenes, Aliza, CLIFTON, 11:42.73.

3, Guerra, Elizabeth, EAST BERNARD, 11:47.25. 4, Rabius, Jessica, EAST

BERNARD, 12:29.06. 5, Mraz, Kamryn, LITTLE RIVER ACADEMY, 12:29.69. 6, DuPree,

Meghan, BRUCEVILLE-EDDY, 12:35.85. 7, Hillman, Sarah, JEWETT LEON, 12:40.89.

8, Henson, Cara, EUSTACE, 13:03.07. 9, Burns, Skye, EUSTACE, 13:09.07. 10,

Derden, Erin, RICE, 13:23.71. 11, Barnett, Melanie, ELKHART, 13:38.65. 12,

Dachelet, Mali, WODEN, 13:48.04. 13, Kretchzmar, Kasey, EAST BERNARD,

13:58.78. 14, Ogden, Jordan, WOODVILLE, 14:25.15. —, Arredondo, Mayte,

WHITNEY, DNF. —, Gavranovic, Haley, BOLING, DNS.

Boys 3200 Meter 3A

1, Doty, Kyle, BRUCEVILLE-EDDY, 9:32.86. 2, Allen, Darin, BRUCEVILLE-EDDY,

9:37.76. 3, Montgomery, Trevor, WHITNEY, 9:49.63. 4, Zimmerer, Mark, EUSTACE,

9:53.17. 5, Gudjohnson, Ericson, EUSTACE, 10:13.86. 6, Snelson, Mason, POLLOK

CENTRAL, 10:15.57. 7, Bressman, Reo, WHITNEY, 10:29.73. 8, Aguilar, Stephen,

WALLIS BRAZOS, 10:36.72. 9, Cox, Aaron, POLLOK CENTRAL, 10:47.74. 10,

Goytorto, Alex, RICE, 10:49.26. 11, Haley, Isaac, GLADEWATER SABINE, 10:52.14.

12, Moseley, Caleb, EAST BERNARD, 11:01.08. 13, Kelly, Josh, BUNA, 11:04.69.

14, Silvas, Nikolas, NEW WAVERLY, 11:17.91. —, Olvera, Francisco, BOLING,

DNS.

Girls 4x100 Meter Relay 3A Preliminaries

1, ARP ‘A' (Neal, Desiree , Summers, Alicia , Lacy, Tinikia , Johns, Kylee ),

48.68Q. 2, CAMERON YOE ‘A' (Bryant, Jay'La , Ramos, Marilyn , Shields,

Javishae , Melton, JaLaura ), 49.48Q. 3, EAST BERNARD ‘A' (Hlavinka, Bailey ,

Lee, Megan , Fortenberry, Kelbi , Sandoval, Autumn ), 50.05q. 4, HEARNE ‘A'

(Jenkins, DiQuiahalyn , Villalpando, Zariah , Bundage, Kinnickia , Mercer,

Zharia ), 50.33q. 5, NEW WAVERLY ‘A' (Parks, Ashley , Compton, Aurianna ,

Humphrey, Shanise , Hall, Essence ), 50.35q. 6, ROGERS ‘A' (Baker, Darby ,

Ketterman, Jennifer , Crews, Casey , Granillo, Kaitlyn ), 50.36q. 7, NEW

LONDON WEST RUSK ‘A' (Roquemore, Tarneshia , Nutt, Alison , Austin, Asyri ,

Williams, Shariyah ), 50.59q. 8, TEAGUE ‘A' (McWilliams, Quintaisha 12,

Watson, Alexandra 12, Guerrero, Monica , McQuirter, Jasmine 11), 50.81q. 9,

WINNIE EAST CHAMBERS ‘A' (Matthews, Shaina , Guillory, Jalynn , Johnson, Emily

, Smith, Haylee ), 50.86. 10, NEWTON ‘A' (Porter, Kiana , Spikes, Ladasia ,

Roseman, Brittany , Wagner, Kiara ), 50.90. 11, HEMPSTEAD ‘A' (Hansford,

Xandria , King, Ke'Ayrra , Wilson, Bre , Glover, Jas'Lyn ), 50.94. 12,

GLADEWATER SABINE ‘A' (Lloyd, Natayvia , Gerbine, Sydney , Hunter, Kaitlin ,

Mount, Jayden ), 51.33. 13, PALESTINE WESTWOOD ‘A' (Sanders, Chasity , Davis,

Kalaydra , Dewberry, Diamond , Henson, Sara ), 51.42. 14, WHITE OAK ‘A'

(Mabry, Hallie , Babineaux, Victoria , Self, Taylor , Smith, Sabrina ), 52.04.

—, BUNA ‘A' (Smith, Courtney , Elliot, Kamryn , Graham, Mackenzie , Fisher,

Kendra ), DNF. —, CORRIGAN-CAMDEN ‘A' (Freeman, Sylvia , Harrison, Kamiyah ,

McQueen, Zomoria , Nash, Hailey ), DNF.

Boys 4x100 Meter Relay 3A

1, ROCKDALE ‘A' (Crawford, Jaquayln , Von Rosenberg, Hayden , Lara, Cristian ,

Phillips, Tyler ), 42.43Q. 2, NEWTON ‘A' (Hanks, Jaron , Elam, Roney , Foster,

Calum , Foster, Gabe ), 42.62Q. 3, WASKOM ‘A' (Johnson, Justin , Benton,

Dillon , Amie, Chan , Johnson, Kevin ), 42.72q. 4, KOUNTZE ‘A' (Cunigan,

Jaydon , Harper, Justin , Morgan, Deontra , Arnold, Grayland ), 42.87q. 5,

WALLIS BRAZOS ‘A' (Demny, Chris , Carrol, Corey , Viera, Luis , Newsome,

Jordan ), 43.02q. 6, MALAKOFF ‘A' (Grim, Dylan , Dowell, Marcus , Hornbuckle,

Kendrick , Barker, Quarterrio ), 43.27q. 7, VAN VLECK ‘A' (Brown, Montrea ,

Griggs, De'Christian , Alexander, Elery , Brown, Montrell ), 43.38q. 8, EAST

BERNARD ‘A' (Champman, Charles , Rowley, Locke , Bosse, Mark , Robinson,

Korrean ), 43.55q. 9, FRANKSTON ‘A' (Jenkins, Oran , Bean, Justice , Day,

Jacob , Rogers, Kendrick ), 43.60. 10, CROCKETT ‘A' (Richardson, Damien ,

Daniels, Lucky , Moten, Jamarcus , Handsbourough, Terrion ), 43.65. 11,

MCGREGOR ‘A' (Thompson, Tayvon 9, Lorenz, Jared 9, Norwood, Dylan 12, Jacobs,

Kyle 12), 43.81. 12, JEFFERSON ‘A' (Lafayette, Ty , Mathis, Devin , Luster,

Stephan , Smith, Javon ), 43.91. 13, WEST ‘A' (Blocker, Ethan 12, Dancer,

Quentin 11, Harold, Kayman 9, Chupik, Nathan 12), 43.94. 14, CLIFTON ‘A'

(Schmidt, Jason 12, Ernst, Trevor 10, Caniford, Clayton 10, Thomas, Tanner

11), 44.20. 15, GARRISON ‘A' (Collins, Keondric , Secrest, Rusty , Carey,

Chris , Bell, Jaleel ), 44.40. 16, PALESTINE WESTWOOD ‘A' (Clewis, Jadarius ,

Edwards, Devon , Warren, Red Horse , Burns, Jalen ), 45.30.

Girls 100 Meter Hurdles 3A

1, Yeager, Caylee, MCGREGOR, 14.80Q, w:-0.2. 2, Robertson, Dae Dae, ROCKDALE,

15.11Q, w:-0.2. 3, Schiller, Kamrynn, WEST, 15.58q, w:-0.2. 4, Franklin,

Jalia, NEWTON, 15.71q, w:-0.2. 5, Hlavinka, Bailey, EAST BERNARD, 16.15q,

w:-0.2. 6, Richters, Mason, WHITNEY, 16.36q, w:-0.2. 7, Shannon, Holli,

DEWEYVILLE, 16.95q, w:-0.2. 8, Huff, Paige, ELKHART, 17.14q, w:-0.2. 9, Ayers,

Alexis, MILDRED, 17.36, w:-0.2. 10, Meador, Ashley, NEW LONDON WEST RUSK,

17.39, w:-0.2. 11, Jankowski, Baylee, EAST BERNARD, 17.43, w:-0.2. 12, Jones,

Kimberly, WASKOM, 17.51, w:-0.2. 13, Hughes, Samantha, WHITE OAK, 17.55,

w:-0.2. 14, Goudeau, Logan, EAST BERNARD, 17.56, w:-0.2. 15, Moye, Monique,

WOODVILLE, 18.66, w:-0.2. —, Speed, Jasaney, TRINITY, DNF, w:-0.2.

Boys 110 Meter Hurdles 3A

1, Washington, Jordan, CROCKETT, 14.44Q, w:0.1. 2, Blackwood, Ismael, EAST

BERNARD, 15.08Q, w:0.4. 3, Brinson, Robert, DEWEYVILLE, 15.69q, w:0.1. 4, Anz,

Charles, CLIFTON, 15.88q, w:0.4. 5, Garrison, Ryan, LEXINGTON, 15.96q, w:0.1.

6, Bryant, Jaylon, CAMERON YOE, 16.34q, w:0.4. 7, Roberts, Ty, GARRISON,

16.52q, w:0.4. 8, Caudle, Adam, GLADEWATER SABINE, 16.57q, w:0.4. 9, Bayer,

Clayton, CLIFTON, 16.60, w:0.1. 10, Woolverton, Jacob, MALAKOFF, 16.61, w:0.1.

11, Perkins, Levi, DEWEYVILLE, 16.72, w:0.4. 12, Castle, Chris, WOODVILLE,

16.83, w:0.4. 13, Carter, Trace, WASKOM, 17.07, w:0.1. 14, Sanders, Jonathan,

BUNA, 17.22, w:0.1. 15, Smith, Devorian, JEFFERSON, 18.22, w:0.1. —, Thomas,

Joseph, BUFFALO, DQ, w:0.4.

Girls 100 Meter 3A

1, Smith, Varnysha, DIANA NEW DIANA, 12.42Q, w:1.3. 2, McQuirter, Jasmine,

TEAGUE, 12.53Q, w:0.6. 3, Bradley, Stephanie, BUFFALO, 12.56q, w:0.6. 4,

Hayter, Ki'Audra, GARRISON, 12.70q, w:1.3. 5, Smith, Haylee, WINNIE EAST

CHAMBERS, 12.81q, w:1.3. 6, Villalpando, Zariah, HEARNE, 12.83q, w:1.3. 7,

McQueen, Zomoria, CORRIGAN-CAMDEN, 12.97q, w:1.3. 8, Jacobs, Allyson,

MCGREGOR, 12.97q, w:1.3. 9, Sandoval, Autumn, EAST BERNARD, 12.99, w:1.3. 10,

Amie, Azeria, WASKOM, 13.00, w:0.6. 11, Pokluda, Mia, WEST, 13.00, w:0.6. 12,

Ashford, Monique, ELKHART, 13.03, w:0.6. 13, Dawson, Jalie, MALAKOFF, 13.26,

w:1.3. 14, Weaver, Jalaysia, BOLING, 13.33, w:0.6. 15, Glover, Jas'Lyn,

HEMPSTEAD, 13.63, w:0.6.

Boys 100 Meter 3A

1, Dancer, Quentin, WEST, 10.65Q, w:1.5. 2, Sims, Aaron, CAMERON YOE, 10.74Q,

w:1.8. 3, Arnold, Grayland, KOUNTZE, 10.84q, w:1.8. 4, Rogers, Kendrick,

FRANKSTON, 10.94q, w:1.5. 5, Crawford, Jaquayln, ROCKDALE, 10.96q, w:1.5. 6,

Duncan, Dain, GLADEWATER SABINE, 11.01q, w:1.8. 7, Dennis, Datyus, KIRBYVILLE,

11.07q, w:1.5. 8, Gooden, Elijah, BOLING, 11.10q, w:1.5. 9, Newsome, Jordan,

WALLIS BRAZOS, 11.17, w:1.5. 10, Moten, Jamarcus, CROCKETT, 11.18, w:1.8. 11,

Benton, Dillon, WASKOM, 11.23, w:1.8. 12, Johnson, Kevin, WASKOM, 11.30,

w:1.5. 13, Lockhart, Ivan, WOODVILLE, 11.43, w:1.8. 14, Diaz, Jesus, FRANKLIN,

11.49, w:1.5. 15, Bell, Jaleel, GARRISON, 11.55, w:1.8. —, Watson, Corbin,

JEWETT LEON, FS, w:1.8.

Girls 4x200 Meter Relay 3A

1, ARP ‘A' (Neal, Desiree , Summers, Alicia , Lacy, Tinikia , Johns, Kylee ),

1:44.23Q. 2, CAMERON YOE ‘A' (Shields, Javishae , Shields, Jarlyncia , Ramos,

Marilyn , Melton, JaLaura ), 1:44.85Q. 3, ROGERS ‘A' (Ketterman, Jennifer ,

Williams, Erin , Granillo, Kaitlyn , Baker, Darby ), 1:44.90q. 4, WEST ‘A'

(Bing, Kenna 11, Schiller, Kamrynn 12, Matus, Marissa 10, Bradshaw, Sydney 9),

1:46.53q. 5, BUNA ‘A' (Graham, Mackenzie , Elliot, Kamryn , Fisher, Kendra ,

Callender, Makenzie ), 1:47.58q. 6, NEW WAVERLY ‘A' (Parks, Ashley , Compton,

Aurianna , Humphrey, Shanise , Hall, Essence ), 1:47.71q. 7, EAST BERNARD ‘A'

(Wellborn, Christine , Clark, Haley , Clipson, Courtney , Fortenberry, Kelbi

), 1:48.10q. 8, TEAGUE ‘A' (McWilliams, Quintaisha 12, Watson, Alexandra 12,

Persons, Kylie 9, McQuirter, Jasmine 11), 1:48.14q. 9, NEWTON ‘A' (Spikes,

Ladasia , Porter, Kiana , Roseman, Brittany , Allen, Hope ), 1:48.85. 10, NEW

LONDON WEST RUSK ‘A' (Nutt, Alison , Austin, Asyri , Session, Jasmine ,

Williams, Shariyah ), 1:50.18. 11, WASKOM ‘A' (Reason, Makayla , Stephens,

Jada , Haggerty, Jamia , Amie, Azeria ), 1:50.45. 12, TRINITY ‘A'

(VanderStucken, Jesse , Rolling, Daja , Mills, Tatyana , Lewis, Tai'Qilla ),

1:50.67. 13, ANAHUAC ‘A' (Speights, Kelsey , Bradford, Jade , Fontenot, Asia ,

Williams, Krystal ), 1:51.24. 14, WOODVILLE ‘A' (Kibble, Makala , Perkins,

Raven , Williams, Eveona , Douglas, Jasmine ), 1:51.88. 15, GLADEWATER SABINE

‘A' (Taylor, Courtney , Stuart, Kristen , Gerbine, Sydney , Lloyd, Natayvia ),

1:52.29. 16, WALLIS BRAZOS ‘A' (Jones, Isabel , Garbs, Amber , Sommers,

Savannah , Lang, Talicia ), 1:52.68.

Boys 4x200 Meter Relay 3A

1, WASKOM ‘A' (Johnson, Justin , Stephens III, Eric , Amie, Chan , Johnson,

Kevin ), 1:28.84Q. 2, NEWTON ‘A' (Hanks, Jaron , Elam, Roney , Foster, Calum ,

Foster, Gabe ), 1:29.85Q. 3, ROCKDALE ‘A' (Crawford, Jaquayln , Von Rosenberg,

Hayden , Lara, Cristian , Phillips, Tyler ), 1:29.07q. 4, CROCKETT ‘A' (Moten,

Jamarcus , Jones, LaTavian , Daniels, Lucky , Handsbourough, Terrion ),

1:29.88q. 5, VAN VLECK ‘A' (Brown, Montrea , Griggs, De'Christian , Alexander,

Elery , Brown, Montrell ), 1:29.89q. 6, MALAKOFF ‘A' (Grim, Dylan , Dowell,

Marcus , Hornbuckle, Kendrick , Barker, Quarterrio ), 1:30.65q. 7, KOUNTZE ‘A'

(Cunigan, Jaydon , Harper, Justin , Morgan, Deontra , Arnold, Grayland ),

1:30.82q. 8, TEAGUE ‘A' (West, Robbie 12, Davis, Jaylon , Allison, Will 10,

Heard, Tyrese 9), 1:32.58q. 9, NEW LONDON WEST RUSK ‘A' (Hicks, Deondric ,

Simon, Ty'Corrias , Jones, Kevin , Thurman, Breyon ), 1:33.01. 10, EAST

BERNARD ‘A' (Bosse, Mark , Champman, Charles , Sainz, Blake , Robinson,

Korrean ), 1:33.58. 11, CLIFTON ‘A' (Schmidt, Jason 12, Ernst, Trevor 10,

Caniford, Clayton 10, Thomas, Tanner 11), 1:33.71. 12, GLADEWATER SABINE ‘A'

(Marez, Allen , Jackson, Dametre , Powers, Barry , Duncan, Dain ), 1:34.17.

13, GARRISON ‘A' (Collins, Keondric , Cooper, Cody , Carey, Chris , Bell,

Jaleel ), 1:34.80. —, MCGREGOR ‘A' (Thompson, Tayvon 9, Lorenz, Jared 9,

Norwood, Dylan 12, Jacobs, Kyle 12), DNF. —, KIRBYVILLE ‘A' (May, James ,

Cauley, Corey , Young, Shavontze , Dennis, Datyus ), DQ. —, PALESTINE

WESTWOOD ‘A' (Warren, Red Horse , Billups, Xavier , Burns, Jalen , Edwards,

Devon ), DQ.

Girls 400 Meter 3A

1, Butler, Brionne, BOLING, 57.84Q. 2, Sanders, Kadrienne, WHITE OAK, 58.78Q.

3, King, Francis, ROCKDALE, 59.94q. 4, Lee, Megan, EAST BERNARD, 60.68q. 5,

Bing, Kenna, WEST, 61.27q. 6, Freeman, Sylvia, CORRIGAN-CAMDEN, 61.58q. 7,

Webb, Emily, HEMPHILL, 61.93q. 8, Holt, Haleigh, DIANA NEW DIANA, 62.20q. 9,

Gent, Sadie, RICE, 62.44. 10, Buck, Ashley, ELKHART, 62.49. 11, Polk, Za'Keia,

HEARNE, 62.74. 12, Hester, Cameron, WINNIE EAST CHAMBERS, 63.38. 13, Hughes,

Darby, FRANKLIN, 65.03. 14, McFarland, Janeisha, KIRBYVILLE, 65.28. 15,

Jenkins, Jordan, BUFFALO, 67.22. —, Johns, Abbey, ARP, DNF.

Boys 400 Meter 3A

1, Anderson, Will, EAST BERNARD, 51.27Q. 2, Baumgartner, Tyler, BLOOMING

GROVE, 52.03Q. 3, London, Luke, ELKHART, 51.88q. 4, West, Robbie, TEAGUE,

51.92q. 5, Hancock, Sawyer, GARRISON, 52.07q. 6, Gaddis, Clay, MALAKOFF,

52.26q. 7, Zacharias, Richard, WEST, 52.76q. 8, Viera, Luis, WALLIS BRAZOS,

52.87q. 9, Rodgers, John, CROCKETT, 53.27. 10, Stephens III, Eric, WASKOM,

53.47. 11, Seastrunk, D.J., NEWTON, 53.75. 12, Haney, Nolan, DEWEYVILLE,

53.75. 13, Allert, Chase, LEXINGTON, 53.90. 14, Norton, Lucas, WASKOM, 54.44.

15, Stewart, Tyler, ARP, 54.55.

Girls 300 Meter Hurdles 3A

1, Robertson, Dae Dae, ROCKDALE, 44.61Q. 2, Yeager, Caylee, MCGREGOR, 45.49Q.

3, Schiller, Kamrynn, WEST, 47.10q. 4, Walker, Kyla, FRANKLIN, 47.32q. 5,

Hlavinka, Bailey, EAST BERNARD, 48.44q. 6, Padgett, Marshalla, EUSTACE,

48.78q. 7, Hughes, Samantha, WHITE OAK, 49.62q. 8, Simien, Gia, WINNIE EAST

CHAMBERS, 50.59q. 9, Crist, Kenzi, MALAKOFF, 50.89. 10, Fisher, Shayla,

HARDIN, 51.61. 11, Moye, Monique, WOODVILLE, 51.83. 12, Wallin, Bailee,

NACOGDOCHES CENTRAL HEIGHTS, 52.26. 13, Sisco, Tori, GLADEWATER SABINE, 52.29.

14, Navarro, Adrianna, EAST BERNARD, 53.27. 15, Huff, Paige, ELKHART, 53.90.

16, Rojas, Antonella, NEW WAVERLY, 53.96.

Boys 300 Meter Hurdles 3A

1, Washington, Jordan, CROCKETT, 38.87Q. 2, Blackwood, Ismael, EAST BERNARD,

40.20Q. 3, Williams, Jaylon, CORRIGAN-CAMDEN, 40.52q. 4, Stone, Travis,

ROGERS, 40.57q. 5, Bayer, Clayton, CLIFTON, 41.01q. 6, Brinson, Robert,

DEWEYVILLE, 41.17q. 7, Demny, Chris, WALLIS BRAZOS, 41.23q. 8, Gray, Zackary,

ELKHART, 41.86q. 9, Weigant, Noah, WHITNEY, 42.17. 10, Caudle, Adam,

GLADEWATER SABINE, 42.53. 11, Anz, Charles, CLIFTON, 42.75. 12, Roberts, Ty,

GARRISON, 43.57. 13, Sanders, Jonathan, BUNA, 43.77. 14, Iske, Austin, WHITE

OAK, 46.84.

Girls 200 Meter 3A

1, Smith, Varnysha, DIANA NEW DIANA, 25.46Q, w:0.7. 2, Sanders, Kadrienne,

WHITE OAK, 25.76Q, w:1.3. 3, Bradley, Stephanie, BUFFALO, 26.08q, w:1.3. 4,

Hayter, Ki'Audra, GARRISON, 26.12q, w:1.3. 5, Mercer, Zharia, HEARNE, 26.27q,

w:0.7. 6, Lloyd, Natayvia, GLADEWATER SABINE, 26.45q, w:0.7. 7, Smith, Haylee,

WINNIE EAST CHAMBERS, 26.48q, w:1.3. 8, Atkeinson, Presley, BLOOMING GROVE,

26.52q, w:1.3. 9, Melton, JaLaura, CAMERON YOE, 26.66, w:0.7. 10, Callender,

Makenzie, BUNA, 26.67, w:1.3. 11, King, Ke'Ayrra, HEMPSTEAD, 26.71, w:0.7. 12,

Baker, Darby, ROGERS, 27.20, w:1.3. 13, Ashford, Monique, ELKHART, 27.26,

w:0.7. 14, Barron, Daja, MALAKOFF, 27.62, w:0.7. —, Fortenberry, Kelbi, EAST

BERNARD, DNF, w:1.3. —, Allen, Hope, NEWTON, DNS, w:0.7.

Boys 200 Meter 3A

1, Dancer, Quentin, WEST, 21.70Q, w:0.9. 2, Foster, Calum, NEWTON, 22.42Q,

w:1.5. 3, Gooden, Elijah, BOLING, 22.29q, w:0.9. 4, Duncan, Dain, GLADEWATER

SABINE, 22.30q, w:0.9. 5, Robinson, Korrean, EAST BERNARD, 22.41q, w:0.9. 6,

Brunett, Cole, WHITNEY, 22.41q, w:0.9. 7, Johnson, Justin, WASKOM, 22.45q,

w:1.5. 8, Von Rosenberg, Hayden, ROCKDALE, 22.66q, w:0.9. 9, Carrol, Corey,

WALLIS BRAZOS, 22.67, w:1.5. 10, Welch, Tyler, TROY, 22.70, w:1.5. 11,

Handsbourough, Terrion, CROCKETT, 22.83, w:1.5. 12, Johnson, Malyk,

CORRIGAN-CAMDEN, 22.83, w:1.5. 13, Lopez, Mason, BUNA, 23.06, w:0.9. 14,

Jones, LaTavian, CROCKETT, 23.18, w:1.5. 15, Day, Jacob, FRANKSTON, 23.66,

w:1.5. 16, Smith, Cortez, DIANA NEW DIANA, 24.03, w:0.9.

Girls 4x400 Meter Relay 3A

1, ROGERS ‘A' (Ketterman, Jennifer , Granillo, Kaitlyn , Hare, Maddie ,

Williams, Erin ), 4:01.04Q. 2, EAST BERNARD ‘A' (Muzik, Mackenzie , Show,

Sabrina , Clipson, Courtney , Lee, Megan ), 4:08.54Q. 3, MCGREGOR ‘A' (Yeager,

Caylee 11, Fehlman, Ashley 11, Deeringer, Hannah 9, Lenamon, Hope 12),

4:09.55q. 4, ELKHART ‘A' (Buck, Ashley , Huff, Paige , Rosas, Tiffany ,

Ashford, Monique ), 4:10.03q. 5, TROY ‘A' (Harpole, Madison , Zimmer, Lindsay

, Fields, Bailee , Lyles, Haley ), 4:12.81q. 6, EUSTACE ‘A' (Padgett,

Marshalla , Richardson, Samantha , Warner, Jacelyn , White, Shelby ),

4:14.14q. 7, BUNA ‘A' (Fisher, Kendra , Smith, Courtney , Elliot, Kamryn ,

Callender, Makenzie ), 4:14.91q. 8, ARP ‘A' (Lacy, Tinikia , Burnett, Cheyenne

, Johns, Abbey , Summers, Alicia ), 4:15.87q. 9, CAMERON YOE ‘A' (Ramos,

Marilyn , Shields, Javishae , Adams, Kathryn , Shields, Jarlyncia ), 4:17.91.

10, WHITE OAK ‘A' (Sutton, Cayman , McCoy, Kayla , Babineaux, Victoria ,

Sanders, Kadrienne ), 4:19.89. 11, WOODVILLE ‘A' (Mitchell, Bethany ,

Williams, Keyara , Perkins, Raven , Douglas, Jasmine ), 4:23.16. 12, JEWETT

LEON ‘A' (Noey, Karissa , Warren, Cassidy , Hillman, Sarah , Honeycutt, Kaydee

), 4:24.63. 13, CORRIGAN-CAMDEN ‘A' (McQueen, Zomoria , Tyler, Tori , Durham,

Lakisha , Freeman, Sylvia ), 4:24.77. 14, WALLIS BRAZOS ‘A' (Jones, Isabel ,

Sommers, Savannah , Pawlik, Diamond , Garbs, Amber ), 4:25.19. 15, DEWEYVILLE

‘A' (Willis, Kennidee , Shannon, Holli , Henley, Gabby , Smith, Brooke ),

4:25.67. 16, NEW LONDON WEST RUSK ‘A' (Williams, Shariyah , Austin, Asyri ,

Session, Jasmine , Nutt, Alison ), 4:38.91.

Boys 4x400 Meter Relay 3A

1, CROCKETT ‘A' (Rodgers, John , Richardson, Damien , Daniels, Lucky ,

Washington, Jordan ), 3:24.40Q. 2, ELKHART ‘A' (Calcote, Caleb , Shaver,

Dillon , Lisiecki, Steven , London, Luke ), 3:26.32Q. 3, FRANKLIN ‘A' (Knight,

Ian , Diaz, Jesus , Dorsett, Jacob , Brewer, Michael ), 3:24.46q. 4, WALLIS

BRAZOS ‘A' (Demny, Chris , Viera, Luis , Flores, Cesar , Reyes, Elvis ),

3:26.57q. 5, WHITNEY ‘A' (Pope, Wyatt 12, Delgado, Daniel 11, Mansfield,

Bricen 10, Brunett, Cole 12), 3:27.77q. 6, LITTLE RIVER ACADEMY ‘A' (Myers,

Craymon , Redwine, Philip , Warbrick, Brandon , Chudej, Tristan ), 3:27.81q.

7, MCGREGOR ‘A' (Thompson, Tayvon 9, Taylor, Andrew 10, Lorenz, Jared 9,

Espino, Alex 11), 3:28.46q. 8, MALAKOFF ‘A' (Gaddis, Clay , Grim, Dylan ,

Barker, Quarterrio , Hornbuckle, Kendrick ), 3:28.98q. 9, EAST BERNARD ‘A'

(Bosse, Mark , Rowley, Locke , Sainz, Blake , Anderson, Will ), 3:30.05. 10,

JEFFERSON ‘A' (Smith, Javon , Bowie, Zhymell , Lafayette, Ty , Luster, Stephan

), 3:33.34. 11, GARRISON ‘A' (Carey, Chris , Hughes, Richard , Roberts, Ty ,

Hancock, Sawyer ), 3:34.61. 12, DIANA NEW DIANA ‘A' (Washington, Jaylynn ,

Lloyd, Terence , Dells, Luis , Smith, Cortez ), 3:36.31. 13, NEWTON ‘A' (Elam,

Roney , Seastrunk, D.J. , Hanks, Jaron , Foster, Gabe ), 3:36.96. 14, EUSTACE

‘A' (Wadsworth, Stone , Pace, Tate , Roch, Michael , Johnson, Clifton ),

3:36.97. 15, BOLING ‘A' (Gonzalez, Jesus , Wendel, Dillan , Tolbert, Jaylon ,

Krushall, Ronald ), 3:39.19. —, KOUNTZE ‘A' (Cunigan, Jaydon , James, Kevin ,

Morgan, Deontra , Harper, Justin ), DNS.

Girls Discus 3A Finals

1, Dotson, Mallory, DEWEYVILLE, 127-07. 2, Wilson, Tierra, NEW LONDON WEST

RUSK, 126-00. 3, Martin, Shayla, VAN VLECK, 121-04. 4, Brown, Kim, VAN VLECK,

121-00. 5, Lee, Lacey, GARRISON, 119-05. 6, Honeycutt, Kendal, JEWETT LEON,

117-05. 7, Holcombe, Grace, EUSTACE, 114-08. 8, Jones-Eaglin, Jaz'mine,

CAMERON YOE, 114-02. 9, Jones, Isabel, WALLIS BRAZOS, 106-01. 10, Clements,

Lauren, GARRISON, 102-09. 11, Corder, Gabi, EUSTACE, 102-00. 12, Harper,

Danielle, BRUCEVILLE-EDDY, 95-08. 13, Murrell, Madison, MILDRED, 95-00. 14,

Honeycutt, Kaydee, JEWETT LEON, 92-00. 15, Clawson, Dorothy, LITTLE RIVER

ACADEMY, 89-09. —, Kennedy, Allison, ROGERS, FOUL.

Boys Discus 3A

1, Hunt, Tyrone, ARP, 162-01. 2, Wimberly, Kendell, WHITNEY, 161-00. 3,

Herring, Coby, TROY, 160-07. 4, Phillips, William, FRANKLIN, 148-01. 5,

Dowell, Marcus, MALAKOFF, 146-06. 6, Gudduschat, Tristian, WALLIS BRAZOS,

145-08. 7, Myers, Keenan, NEWTON, 141-08. 8, Hamilton, LaDarius,

CORRIGAN-CAMDEN, 140-03. 9, Yarosz, Joseph, TROY, 134-11. 10, Ortiz, Jon,

RICE, 131-03. 11, Miles, D'Marcus, VAN VLECK, 125-01. 12, Nance, Corey,

HARDIN, 120-00. 13, Socha, Kyle, EAST BERNARD, 119-08. 14, Sells, Logan, WHITE

OAK, 116-04. 15, Sanchez, Sergio, JEWETT LEON, 90-00. —, Tunstall, Taner,

ELKHART, FOUL.

Girls Pole Vault 3A

1, Amthor, Sutton, BRUCEVILLE-EDDY, 10-06. 2, Boerner, Whitney, EUSTACE,

10-00. 3, Webb, Taylor, GARRISON, J10-00. 4, Hughes, Samantha, WHITE OAK,

9-06. 5, Wayt, Abby, WHITE OAK, 9-00. 6, Bernard, Mya, GARRISON, J9-00. 7,

Foster, Sarah, BUNA, J9-00. 8, Morse, Kristen, EAST BERNARD, 8-06. 9,

Lavergne, Jessi, BUNA, 8-00. 9, Harring, Hailee, FRANKLIN, 8-00. 11, Kurtz,

Emily, EAST BERNARD, 7-06. 12, Hawthorne, Rikka, TROY, J7-06. 13, Rosas,

Tiffany, ELKHART, J7-06. —, Redding, Sam, WHITNEY, NH. —, Sanders, Chasity,

PALESTINE WESTWOOD, NH. —, Martin, Kyndal, TROUP, NH.

Boys Pole Vault 3A

1, Rowe, Logan, WHITE OAK, 14-06. 2, Cooper, Cody, GARRISON, 13-06. 3, Cauley,

Corey, KIRBYVILLE, 13-00. 4, Mitchell, Blake, TROY, 12-06. 5, James, Kevin,

KOUNTZE, J12-06. 6, Creswell, Jesse, DIANA NEW DIANA, J12-06. 7, Bosse, Mark,

EAST BERNARD, J12-06. 8, Warren, Justin, ELKHART, J12-06. 9, Reynolds, Zach,

ANAHUAC, J12-06. 10, Davis, Jackson, ROGERS, 12-00. 11, Bass, Rodney,

GARRISON, 11-06. 11, Birdsong, Jacob, ARP, 11-06. 13, Huff, Trent, ELKHART,

11-00. 13, Martinez, Mark, JEFFERSON, 11-00. 15, Dussetschleger, Dylan,

LEXINGTON, J11-00. 16, Couch, Michael, BLOOMING GROVE, 10-00.

Girls Triple Jump 3A

1, Buck, Ashley, ELKHART, 36-08, w:+0.0. 2, Parks, Ashley, NEW WAVERLY,

36-00.50, w:0.5. 3, Lacy, Tinikia, ARP, 35-02.50, w:0.9. 4, Gerbine, Sydney,

GLADEWATER SABINE, 34-06.25, w:-0.8. 5, Bailey, DyNeisha, MARLIN, 34-02.75,

w:+0.0. 6, Shields, Jarlyncia, CAMERON YOE, 34-02.50, w:0.1. 7, Boettcher,

Brooke, EAST BERNARD, 33-07.75, w:0.6. 8, Kibble, Makala, WOODVILLE, 33-07.50,

w:0.5. 9, Clemons, Keanna, LEXINGTON, 33-03, w:0.6. 10, Hunter, Debreon,

KIRBYVILLE, 32-07, w:+0.0. 11, Tober, Haleigh, GLADEWATER SABINE, 32-04.50,

w:-0.6. 12, Johnson, Emily, WINNIE EAST CHAMBERS, 31-01.50, w:-0.5. 13, Boyd,

Frankazia, ELYSIAN FIELDS, 31-00, w:0.1. 14, Walker, Olivia, GARRISON, 30-11,

w:+0.0. 15, Sanchez, Rubi, WHITNEY, 29-11.50, w:0.2. 16, Swoboda, Taylor, EAST

BERNARD, 29-09, w:-0.5.

Boys Triple Jump 3A

1, Charleston, Christopher, BRUCEVILLE-EDDY, 47-04.25, w:0.3. 2, Thurman,

Breyon, NEW LONDON WEST RUSK, 45-05, w:0.3. 3, Mack, Karsten, TRINITY, 44-10,

w:1.2. 4, Mitchell, Christian, CORRIGAN-CAMDEN, 43-11.50, w:-0.3. 5,

Washington, John, CAMERON YOE, 43-10, w:0.8. 6, Lewis, Kerrion, BUNA, J43-10,

w:0.2. 7, Lewis, Michael, TRINITY, 43-08.75, w:-0.1. 8, Cunigan, Jaydon,

KOUNTZE, 41-11.50, w:0.4. 9, Crawford, Jaquayln, ROCKDALE, 41-00.50, w:0.4.

10, Peppers, Austin, RICE, 40-11.25, w:-0.3. 11, Smith, Cordelle, WHITE OAK,

40-03.25, w:0.9. 12, Workman, I'Siah, HEARNE, 40-01.50, w:0.8. 13, Grim,

Dylan, MALAKOFF, 40-00.50, w:0.8. 14, Anderson, Will, EAST BERNARD, 38-08.50,

w:0.4. —, Watts, Jacob, WOODVILLE, FOUL. —, Jones, Dakota, ANAHUAC, FOUL.

 
 

Recent Stories You Might Have Missed