WACO — Bishop Gorman won two medals and Bullard Brook Hill’s Logan Walters won two Friday on the first day of the TAPPS state track and field meet, which included the field events and 3,200-meter run.

The meet, featuring all classifications, concludes today with the remaining running events at Hart-Patterson Complex.

Grady Frazier gave the Crusaders a silver medal in TAPPS 4A with his second-place finish in the 3,200, clocking in at nine minutes, 52.69 seconds. Frazier will go for another medal today in the 1,600.

Lady Crusaders senior Lakesha Milton came from seventh place all the way to third to medal in the shot put, with a top throw of 35 feet, 10 inches.

Sam Becker took fourth in the pole vault at 12-6 to score for the Crusaders, though he just missed out on a medal.

“We were very, very pleased that we’re holding up the particular theme: that’s win what we’re in,” said Gorman track coach Rev. Jerome Milton. “We were very, very encouraged with the results of those kids.”

Walters took second in both the discus and shot put for the Guard in the TAPPS 3A meet. He threw 144-9 in the discus and his throw of 48-4¼ was tops in the shot put until he was beaten on the final throw.

In addition to Walters’ 18 points, Brook Hill had several athletes score on Friday. Austin Langemeier took sixth in the high jump (6-0) and Nick Cool was sixth in the discus (123-11), while Evan Hayes finished seventh in the pole vault (10-0) for the Guard.

For the Lady Guard, Kirby Vinson took fourth in the discus (89-6) and Tyesha Jackson earned fifth in the shot put (29-2).

“This meet’s getting pretty tough; nothing’s easy down here,” Brook Hill coach Dave Vinson said.

Grace Community had three competitors going in the 4A meet on Friday, two named Yeatts. Keaton Yeatts earned a fourth-place finish in the high jump with a leap of 6-2. His sister, Emma, took sixth in the triple jump at 32-5½.

Also, Kirby Edwards took seventh in the pole vault at 7-6 for the Lady Cougars.

At the TAPPS 1A level, East Texas Christian Academy’s Holly Zubro and Courtney Craig each tallied sixth-place finishes. Zubro’s came in the 3,200 (15:21.19) and Craig’s was in the long jump (15-0¾).

Races to watch for today include the TAPPS 4A girls’ 200, in which Gorman’s Maddie Raney will be competing, and the TAPPS 3A boys 800- and 1,600 runs, in which Langemeier will be looking to defend his state titles.


2012 TAPPS State Track And Field Championships

At Hart-Patterson Complex, Baylor University, Waco

Friday's Results

Girls 3200 Meter Run 1A Finals

1, Post, Caitlin, SPRING PROVIDENCE 1-2, 13:18.57. 2, Inglish, Maddie, BOERNE

GENEVA SCH 1-2, 13:21.95. 3, McMillen, Alexis, WAXAHACHIE PREP ACAD 1-1,

13:30.98. 4, Martinez, Jessica, GRANBURY HAPPY HILL FARM 1-1, 13:59.35. 5,

Haun, Olya, GRANBURY HAPPY HILL FARM 1-1, 14:46.70. 6, Zubro, Holly, TYLER

EAST TX CHR 1-1, 15:21.19.

Boys 3200 Meter Run 1A

1, Ryan, Jacob, BOERNE GENEVA SCH 1-2, 9:57.21#. 2, Young, Will, NACOGDOCHES

REGENTS 1-1, 10:02.23#. 3, Martin, Landon, SPRING PROVIDENCE 1-2, 10:52.30. 4,

Matthews, Ethan, AUSTIN VERITAS ACAD 1-2, 10:58.48. 5, Clifford, Jack, BOERNE

GENEVA SCH 1-2, 11:09.50. 6, Landtroop, David, PLAINVIEW CHR ACAD 1-1,

11:31.97. 7, Orr, Alan, AMARILLO ASCENSION 1-1, 11:34.16. 8, Fekadu, Elias,

GRANBURY HAPPY HILL FARM 1-1, 12:30.89.

Girls Discus Throw 1A

1, Crosson, Casey, AMARILLO ASCENSION 1-1, 97-05. 2, Bradley, Brittany,

PLAINVIEW CHR ACAD 1-1, 96-01. 3, Williams, Hannah, FREDERICKSBURG HERITAGE

1-2, 91-04. 4, Love, Georgia, FW COVENANT CLASSICAL 1-1, 87-07. 5, O'Connell,

Dallas, SAN ANTONIO CASTLE HILLS 1-2, 80-11. 6, Crews, Kaylani, DALLAS TYLER

STREET 1-1, 74-02. 7, Gilman, Lauren, NEW BRAUNFELS JOHN PAUL II 1-2, 73-02.

8, Thomas, Tamara, SAN ANTONIO NEW LIFE 1-2, 70-04.

Boys Discus Throw 1A

1, Ruth, Cullen, BROWNWD VICTORY LIFE 1-1, 132-07. 2, Hoermann, Jake,

FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2, 132-02. 3, Laskowski, Chris, NEW BRAUNFELS JOHN

PAUL II 1-2, 111-06. 4, Hagood, Garrett, BROWNWD VICTORY LIFE 1-1, 111-05. 5,

Sultemeier, Hank, FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2, 107-05. 6, Rice, Matthew,

LONGVIEW CHR SCH 1-1, 107-01. 7, Quintero, Hunter, WICHITA FALLS NOTRE DAME

1-1, 96-05. 8, Smith, Huston, BOERNE GENEVA SCH 1-2, 94-05.

Girls High Jump 1A

1, Fraser, Erin, AMARILLO ASCENSION 1-1, 4-06. 2, Jones, Kami, FREDERICKSBURG

HERITAGE 1-2, J4-06. 3, Berkhouse, Laura, SPRING PROVIDENCE 1-2, J4-06. 4,

Jantzi, Brianna, BRENHAM CHR ACADEMY 1-2, 4-04. 4, Koetting, Emily, AMARILLO

ASCENSION 1-1, 4-04. 6, Pirozzo, Hallie, WAXAHACHIE PREP ACAD 1-1, J4-04. 7,

Strickland, Anna, GRANBURY HAPPY HILL FARM 1-1, 4-02. 7, Lewis, Kathryn,

SPRING PROVIDENCE 1-2, 4-02.

Boys High Jump 1A

1, Pierce, Sean, NEW BRAUNFELS JOHN PAUL II 1-2, 5-10. 2, Thornton, Nick,

BOERNE GENEVA SCH 1-2, 5-08. 3, Johnson, Chad, FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2,

J5-08. 4, Jonas, Zach, BOERNE GENEVA SCH 1-2, 5-06. 5, Brown, Jamil, GRANBURY

HAPPY HILL FARM 1-1, J5-06. 6, Essary, Ethen, BROWNWD VICTORY LIFE 1-1, 5-04.

7, Fortier, Caleb, LONGVIEW CHR SCH 1-1, 5-02.

Girls Long Jump 1A

1, Morris, Brittany, CONROE LIFESTYLE CHR 1-2, 16-07. 2, Lunsford, Caroline,

BOERNE GENEVA SCH 1-2, 15-08.25. 3, Koetting, Emily, AMARILLO ASCENSION 1-1,

15-07.75. 4, Danley, Kendall, FW COVENANT CLASSICAL 1-1, 15-02. 5, Obie,

Dorthie, SAN ANTONIO NEW LIFE 1-2, 15-01.50. 6, Craig, Courtney, TYLER EAST TX

CHR 1-1, 15-00.75. 7, Morrow, Savannah, FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2, 14-04.75.

8, Narvaez, Kristi, GRANBURY HAPPY HILL FARM 1-1, 13-08.75.

Boys Long Jump 1A

1, Marshall, Kai, FW COVENANT CLASSICAL 1-1, 19-03.75. 2, Alexander, Jacob,

ORANGE COMMUNITY CHR 1-2, 19-00. 3, Lewis, Evan, AMARILLO ASCENSION 1-1,

18-10.25. 4, Richburg, Sawyer, FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2, 18-06.75. 5, Ward,

Logan, BOERNE GENEVA SCH 1-2, 18-05.25. 6, Gurley, Tyler, WAXAHACHIE PREP ACAD

1-1, 18-03.75.

Girls Pole Vault 1A

1, Hughes, Vikki, FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2, 7-06. 2, Morrow, Savannah,

FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2, J7-06. 3, Jantzi, Brianna, BRENHAM CHR ACADEMY

1-2, 6-06.

Boys Pole Vault 1A

1, Johnson, Chad, FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2, 11-00. 2, Richburg, Sawyer,

FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2, 10-06. 3, Jones, Trey, FREDERICKSBURG HERITAGE

1-2, 9-06. 4, Lipe, Christian, BOERNE GENEVA SCH 1-2, 8-06. 5, Bessent, Kegan,

BROWNWD VICTORY LIFE 1-1, 8-00.

Girls Shot Put 1A

1, Crosson, Casey, AMARILLO ASCENSION 1-1, 35-03. 2, Gilman, Anastazia, NEW

BRAUNFELS JOHN PAUL II 1-2, 32-06.75. 3, Bastardo, Brittney, BROWNWD VICTORY

LIFE 1-1, 30-11. 4, Crews, Kaylani, DALLAS TYLER STREET 1-1, 28-04.75. 5,

ORtega, Madison, PLAINVIEW CHR ACAD 1-1, 27-08.50. 6, Borny, Katrina, HOUSTON

FAMILY CHR 1-2, 25-05.50. 7, Gilman, Lauren, NEW BRAUNFELS JOHN PAUL II 1-2,

25-00.25. 8, Rigsby, Christina, BRENHAM CHR ACADEMY 1-2, 23-06.25.

Boys Shot Put 1A

1, Ruth, Cullen, BROWNWD VICTORY LIFE 1-1, 48-01.75. 2, Hoermann, Jake,

FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2, 45-09.25. 3, Laskowski, Chris, NEW BRAUNFELS JOHN

PAUL II 1-2, 42-07. 4, Terry, Blake, DALLAS TYLER STREET 1-1, 41-05.25. 5,

Carswell, Matthew, KILLEEN MEMORIAL CHR 1-1, 39-10.25. 6, Stockton, Ryan,

HEATH FULTON SCH 1-1, 35-08. 7, Tufino, Felix, BAYTOWN LIGHTHOUSE BAPTIST 1-2,

35-04.

Girls Triple Jump 1A

1, Morris, Brittany, CONROE LIFESTYLE CHR 1-2, 35-04.25. 2, Fraser, Erin,

AMARILLO ASCENSION 1-1, 32-00.25. 3, Narvaez, Kristi, GRANBURY HAPPY HILL FARM

1-1, 30-03.50. 4, Harpold, Christina, FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2, 30-00. 5,

Bowers, Taylor, GRANBURY HAPPY HILL FARM 1-1, 29-06. 6, Gallo, Gabi, AUSTIN

VERITAS ACAD 1-2, 29-03.50. 7, Wallace, Julianna, FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2,

28-11.25. 8, Nair, Colleen, AMARILLO ASCENSION 1-1, 28-02.

Boys Triple Jump 1A

1, Chickease, Alvin, GRANBURY HAPPY HILL FARM 1-1, 42-06. 2, Marshall, Kai, FW

COVENANT CLASSICAL 1-1, 41-03.50. 3, Ward, Logan, BOERNE GENEVA SCH 1-2,

39-11.25. 4, McDaniel, Tyler, BROWNWD VICTORY LIFE 1-1, 39-08. 5, Kopp, Louis,

SPRING PROVIDENCE 1-2, 38-09.75. 6, Reese, Jaston, HEATH FULTON SCH 1-1,

37-07. 7, Lucas, Joe, FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2, 37-05.50. 8, Hahne, Kyle,

FREDERICKSBURG HERITAGE 1-2, 36-06.

Girls 3200 Meter Run 2A

1, Coates, Martha, ABILENE CHR SCHOOL 2-1, 12:39.19. 2, Wilmotte, Katy,

BULVERDE BRACKEN CHR 2-3, 12:42.01. 3, Kocian, Kali, SHINER ST PAUL 2-4,

12:57.13. 4, Allton, Emily, DALLAS LAKEHILL PREP 2-2, 12:57.20. 5, Kennedy,

Annie, SAN ANTONIO THE ATONEMENT 2-3, 13:07.98. 6, Sanchez, Niquey, AUSTIN

WALDORF SCH 2-3, 13:20.80. 7, Carpenter, Paige, ABILENE CHR SCHOOL 2-1,

13:55.84. 8, Fierro, Nena, AMARILLO HOLY CROSS 2-1, 14:06.40.

Boys 3200 Meter Run 2A

1, Truelson, Dane, DALLAS CAMBRIDGE 2-1, 10:30.25. 2, Tippen, Brendan, DALLAS

CAMBRIDGE 2-1, 10:43.89. 3, Corey, Barrett, BULVERDE BRACKEN CHR 2-3,

10:58.49. 4, Coates, Jesse, ABILENE CHR SCHOOL 2-1, 11:10.59. 5, Bledsoe,

John Paul, CONROE COVENANT CHR 2-4, 11:25.03. 6, Oandasan, Boyce, TEMPLE HOLY

TRINITY HS 2-3, 11:38.37. 7, Byrd, Reuben, ABILENE CHR SCHOOL 2-1, 12:06.11.

8, Preece, Taylor, CEDAR PARK SUMMIT CHR 2-3, 12:06.12.

Girls Discus Throw 2A

1, Torres, Gabbie, VICTORIA FAITH ACAD 2-4, 96-05. 2, Thomas, Brieanna,

DICKINSON PINE DRIVE 2-4, 92-08. 3, Richardson, Alexa, AUSTIN WALDORF SCH 2-3,

90-08. 4, Jackson, Anna, DALLAS THE COVENANT SCH 2-2, 90-06. 5, Powers,

Taylor, ROCKWALL HERITAGE CHR 2-2, 83-11. 6, Karr, Kristin, TEMPLE HOLY

TRINITY HS 2-3, 82-11. 7, Swank, Morgan, MUENSTER SACRED HEART 2-1, 75-10. 8,

Wombaker, Kenzie, GREENVILLE CHR SCH 2-2, 75-05.

Boys Discus Throw 2A

1, Salter, Stephen, ROCKWALL HERITAGE CHR 2-2, 119-11. 2, Caldwell, Clarence,

EL PASO JESUS CHAPEL 2-1, 119-06. 3, Kahil, Mickel, BRYAN BRAZOS CHR SCH 2-4,

117-02. 4, Knapick, Kevin, BULVERDE BRACKEN CHR 2-3, 113-08. 5, Williford,

Nick, HUNTSVILLE ALPA OMEGA 2-4, 112-01. 6, Horne, Austin, SHINER ST PAUL 2-4,

105-06. 7, Weinzapfel, Michael, MUENSTER SACRED HEART 2-1, 101-09. 8, Brown,

Justin, MUENSTER SACRED HEART 2-1, 94-02.

Girls High Jump 2A

1, Fisher, Juliette, MARBLE FALLS FAITH ACAD 2-3, 4-10. 2, Graves, Emma,

AUSTIN WALDORF SCH 2-3, 4-08. 2, Walterscheid, Bailey, MUENSTER SACRED HEART

2-1, 4-08. 2, Burke, Anabel, ROCKWALL HERITAGE CHR 2-2, 4-08. 5, Covington,

Kiana, EL PASO JESUS CHAPEL 2-1, J4-08. 6, Patek, Elise, SHINER ST PAUL 2-4,

4-06. 6, Baker, Karen, AUSTIN HILL COUNTRY CHR 2-3, 4-06.

Boys High Jump 2A

1, Bland, Cole, AUSTIN HILL COUNTRY CHR 2-3, 6-02. 2, Fernandez, Bryton,

ABILENE CHR SCHOOL 2-1, J6-02. 3, Waters, Andrew, ROCKWALL HERITAGE CHR 2-2,

6-00. 3, Andrews, Jonathan, CEDAR PARK SUMMIT CHR 2-3, 6-00. 5, Williams,

Adam, DESOTO CANTERBURY EP 2-1, 5-10. 6, Davis, Michael, MUENSTER SACRED HEART

2-1, 5-08. 6, Pettigrew, Ashton, ALVIN LIVING STONES 2-4, 5-08. 8, Baptiste,

Brian, AUSTIN HILL COUNTRY CHR 2-3, J5-08.

Girls Long Jump 2A

1, Johnson, Alexis, DALLAS LAKEHILL PREP 2-2, 16-10.25. 2, Lemmons, Jaida,

DESOTO CANTERBURY EP 2-1, 16-02.25. 3, Williams, Faith, HUNTSVILLE ALPA OMEGA

2-4, J16-02.25. 4, Schaefer, Alexa, SHINER ST PAUL 2-4, 15-06.25. 5, Clyde,

Phoebe, SUGAR LAND LOGOS PREP 2-4, 15-03.25. 6, Brown, Meaghan, GREENVILLE CHR

SCH 2-2, 15-02.50. 7, Cozby, Kentlee, MARBLE FALLS FAITH ACAD 2-3, 14-11.25.

8, Chamberlain, Lexie, DENTON CALVARY ACAD 2-1, 14-09.75.

Boys Long Jump 2A

1, Rorie, Daniel, ROWLETT ROCKWALL CHR 2-2, 20-08.50. 2, Nguyen, Simon,

SHERMAN TEXOMA CHR 2-1, 20-07.50. 3, Andrews, Jonathan, CEDAR PARK SUMMIT CHR

2-3, 20-04.50. 4, Schwartz, Jake, WACO VANGUARD 2-2, 20-03. 5, Fick, Garrison,

SUGAR LAND LOGOS PREP 2-4, 20-00.75. 6, Teaster, Collin, DALLAS THE COVENANT

SCH 2-2, 19-02.25. 7, Hite, Nathan, HOUSTON SW CHR ACAD 2-4, 19-00. 8, Barton,

Dylan, SHINER ST PAUL 2-4, 18-10.75.

Girls Pole Vault 2A

1, Dahl, Olivia, AUSTIN HILL COUNTRY CHR 2-3, 8-06. 2, Chamberlain, Lexie,

DENTON CALVARY ACAD 2-1, 8-00. 3, Bandow, Andrea, AUSTIN HILL COUNTRY CHR 2-3,

7-06. 4, Purnell, Stephanie, LAKE JACKSON BRAZOSPORT 2-4, 6-06. 5, Brinkley,

Sierra, MARBLE FALLS FAITH ACAD 2-3, 6-00.

Boys Pole Vault 2A

1, Diamond, Jake, MARBLE FALLS FAITH ACAD 2-3, 12-08. 2, Ferreyro, Carlos, SAN

ANTONIO TRINITY CHR 2-3, 11-00. 3, Fisher, Tyler, LAKE JACKSON BRAZOSPORT 2-4,

10-00. 4, Ferreyro, David, SAN ANTONIO TRINITY CHR 2-3, 9-06. 5, Davis, Aaron,

MUENSTER SACRED HEART 2-1, 8-00. 5, Colmenero, Omar, MUENSTER SACRED HEART

2-1, 8-00.

Girls Shot Put 2A

1, Torres, Gabbie, VICTORIA FAITH ACAD 2-4, 33-10.75. 2, Thomas, Brieanna,

DICKINSON PINE DRIVE 2-4, 33-02. 3, Partida, Suzy, HUNTSVILLE ALPA OMEGA 2-4,

32-08.25. 4, Hesse, Morgan, MUENSTER SACRED HEART 2-1, 30-09.50. 5, Bartush,

Mikaela, MUENSTER SACRED HEART 2-1, 30-08.75. 6, Wombaker, Kenzie, GREENVILLE

CHR SCH 2-2, 30-07. 7, Richardson, Alexa, AUSTIN WALDORF SCH 2-3, 30-00.50. 8,

King, Halley, MANSFIELD FELLOWSHIP ACAD 2-1, 27-10.25.

Boys Shot Put 2A

1, Salter, Stephen, ROCKWALL HERITAGE CHR 2-2, 45-10. 2, Yosten, Benjamin,

MUENSTER SACRED HEART 2-1, 42-00.75. 3, Wilkerson, LaJordan, SAN ANTONIO THE

WINSTON 2-3, 40-09.50. 4, Gray, Drew, SAN ANTONIO THE WINSTON 2-3, 40-05.75.

5, Boles, Adam, TEMPLE HOLY TRINITY HS 2-3, 39-08.25. 6, Pope, Danny,

LONGVIEW TRINITY SCH 2-2, 38-10.50. 7, Kahil, Mickel, BRYAN BRAZOS CHR SCH

2-4, 37-11.25. 8, Caldwell, Clarence, EL PASO JESUS CHAPEL 2-1, 35-07.50.

Girls Triple Jump 2A

1, Cozby, Kentlee, MARBLE FALLS FAITH ACAD 2-3, 34-04.75. 2, Graves, Emma,

AUSTIN WALDORF SCH 2-3, 33-05.75. 3, Clyde, Phoebe, SUGAR LAND LOGOS PREP 2-4,

33-02. 4, Richardson, Alexa, AUSTIN WALDORF SCH 2-3, 32-02.25. 5, Lyle, Amy,

MANSFIELD FELLOWSHIP ACAD 2-1, 31-00. 6, O'Leary, Bailee, EL PASO JESUS CHAPEL

2-1, 29-01.25.

Boys Triple Jump 2A

1, Fick, Garrison, SUGAR LAND LOGOS PREP 2-4, 46-02.50#. 2, Davis, Michael,

MUENSTER SACRED HEART 2-1, 40-10.75. 3, Ferreyro, Carlos, SAN ANTONIO TRINITY

CHR 2-3, 40-06.25. 4, Barton, Dylan, SHINER ST PAUL 2-4, 40-03.75. 5, Nguyen,

Simon, SHERMAN TEXOMA CHR 2-1, 40-02.25. 6, Teaster, Collin, DALLAS THE

COVENANT SCH 2-2, 39-10.75. 7, Schwartz, Jake, WACO VANGUARD 2-2, 39-09.50. 8,

Hollenbach, Adam, SHINER ST PAUL 2-4, 39-02.50.

Girls 3200 Meter Run 3A

1, Holloway, Abby, FW BETHESDA CHR 3-1, 12:08.05. 2, Arndorfer, Alexandria,

CARROLLTON PRINCE OF PEACE 3-2, 12:13.78. 3, Whitman, Melissa, CARROLLTON CHR

3-2, 12:19.78. 4, Brunson, Brittany, AUSTIN BRENTWOOD CHR 3-3, 12:26.93. 5,

Miller, Ashley, TOMBALL ROSEHILL CHR 3-4, 12:43.66. 6, Davis, Abigail, FW

BETHESDA CHR 3-1, 13:07.30. 7, Durain, Emma, HOUSTON ST THOMAS EP 3-4,

13:27.89. 8, Winkel, Lindsay, KATY FAITH WEST 3-4, 13:52.89.

Boys 3200 Meter Run 3A

1, Hawk, Andrew, HOUSTON ST THOMAS EP 3-4, 9:57.17. 2, Thomas, Alex,

CARROLLTON PRINCE OF PEACE 3-2, 10:10.78. 3, Newkirk, Gus, CARROLLTON PRINCE

OF PEACE 3-2, 10:22.55. 4, Stray-Gundersen, Gunnar, CARROLLTON PRINCE OF PEACE

3-2, 10:22.58. 5, Liu, Marc, HOUSTON ST THOMAS EP 3-4, 10:40.09. 6, Landers,

Tom, HOUSTON ST THOMAS EP 3-4, 10:46.45. 7, Polley, Zach, RED OAK OVILLA CHR

3-2, 11:18.74. 8, Shearer, Luke, CONROE WOODLANDS CHR 3-4, 11:21.95.

Girls Discus Throw 3A

1, Hauser, Tori, COLLEYVILLE COVENANT CHR 3-1, 100-05. 2, Dembosky, Michelle,

AUSTIN BRENTWOOD CHR 3-3, 98-06. 3, Robertson, Brooke, LUBBOCK CHR HS 3-1,

93-10. 4, Vinson, Kirby, BULLARD BROOK HILL 3-2, 89-06. 5, Palencia, Dara, FW

BETHESDA CHR 3-1, 86-02. 6, Klimitchek, Adrienne, HALLETSVILLE SACRED HT 3-4,

84-10. 7, Wooden, Halli, TEMPLE CENTRAL TX CHR 3-3, 77-06. 8, O'Connell,

Claudia, BRYAN ST JOSEPH 3-4, 72-03.

Boys Discus Throw 3A

1, Lovell, T J, FW BETHESDA CHR 3-1, 155-09. 2, Walters, Logan, BULLARD BROOK

HILL 3-2, 144-09. 3, Hall, Regan, HALLETSVILLE SACRED HT 3-4, 134-02. 4,

Shimek, Brier, HALLETSVILLE SACRED HT 3-4, 130-05. 5, Bouillion, Phillip,

DALLAS SHELTON SCH 3-2, 128-10. 6, Cool, Nick, BULLARD BROOK HILL 3-2, 123-11.

7, Mason, Stephen, HOUSTON ST THOMAS EP 3-4, 123-03. 8, Aranda, Memo,

KINGSVILLE PAN AM 3-3, 96-05.

Girls High Jump 3A

1, Burton, Emily, RED OAK OVILLA CHR 3-2, 5-00. 2, Glenn, Nicole, AUSTIN

BRENTWOOD CHR 3-3, J5-00. 3, Meadows, Katherine, COLLEYVILLE COVENANT CHR 3-1,

4-10. 3, Lord, Alex, LEAGUE CITY BAY AREA 3-4, 4-10. 5, Shadley, Stephanie,

CARROLLTON PRINCE OF PEACE 3-2, J4-10. 6, Walters, Tori, DALLAS SHELTON SCH

3-2, 4-08. 7, Dosa, Abby, TEMPLE CENTRAL TX CHR 3-3, J4-08. 8, Moore, Katie,

HOUSTON CYPRESS CHR 3-4, 4-06.

Boys High Jump 3A

1, Doremus, Evan, HOUSTON CYPRESS CHR 3-4, 6-06. 2, Courtright, Jimmy, TOMBALL

ROSEHILL CHR 3-4, 6-02. 2, Wick, Cole, HALLETSVILLE SACRED HT 3-4, 6-02. 4,

Fry, Elliott, CARROLLTON PRINCE OF PEACE 3-2, J6-02. 5, Bajwa, Pal, CARROLLTON

PRINCE OF PEACE 3-2, J6-02. 6, Langemeier, Austin, BULLARD BROOK HILL 3-2,

6-00. 7, Tucker, Matthew, AUSTIN REGENTS SCH 3-3, 5-10. 8, Thompson, Greyson,

AMARILLO ARBOR CHR 3-1, J5-10.

Girls Long Jump 3A

1, Glenn, Priscilla, AUSTIN BRENTWOOD CHR 3-3, 16-05.75. 2, Mannon, Sarah,

LUBBOCK CHR HS 3-1, 16-05.50. 3, Dosa, Abby, TEMPLE CENTRAL TX CHR 3-3,

16-02.50. 4, Essien, Ekemini, DALLAS LUTHERAN 3-2, 16-00.25. 5, Young,

Courtney, CONROE WOODLANDS CHR 3-4, 15-07.25. 6, Thomas, Chelsea, WACO TX

CHRISTIAN 3-2, 15-06.75. 7, Williams, Jasilyn, AUSTIN TX SCH DEAF 3-3,

15-01.50. 8, Groom, Brenna, RED OAK OVILLA CHR 3-2, 14-05.75.

Boys Long Jump 3A

1, Stringer, Michael, FW TEMPLE CHR 3-1, 21-00.75. 2, Urebu, Ovie, FRISCO

LEGACY CHR 3-2, 20-08.75. 3, Welch, Austin, COLLEYVILLE COVENANT CHR 3-1,

20-06.25. 4, Ford, Jonathon, AUSTIN TX SCH DEAF 3-3, 20-01.25. 5, Rios, Ben,

BRYAN ST JOSEPH 3-4, 19-07.50. 6, Anyanwu, J T, FRISCO LEGACY CHR 3-2,

19-03.75. 7, Chandler, Matthew, TEMPLE CENTRAL TX CHR 3-3, 19-03.50.

Girls Pole Vault 3A

1, Meadows, Katherine, COLLEYVILLE COVENANT CHR 3-1, 10-00. 2, Glenn,

Priscilla, AUSTIN BRENTWOOD CHR 3-3, J10-00. 3, Shadley, Stephanie, CARROLLTON

PRINCE OF PEACE 3-2, 9-00. 4, Wisdom, Madison, CARROLLTON CHR 3-2, J9-00. 5,

McDaniel, Rachael, CONROE WOODLANDS CHR 3-4, 8-06. 6, Price, Ashleigh, DALLAS

SHELTON SCH 3-2, 8-00. 7, George, Serena, AUSTIN BRENTWOOD CHR 3-3, J8-00. 8,

Malone, Amber, SAN MARCOS BAPTIST ACAD 3-3, 7-06.

Boys Pole Vault 3A

1, Shadley, Michael, CARROLLTON PRINCE OF PEACE 3-2, 13-00. 2, Bludau, Cole,

HALLETSVILLE SACRED HT 3-4, 12-06. 3, Pilat, Leightin, HALLETSVILLE SACRED HT

3-4, 12-00. 4, Nelson, Taylor, CARROLLTON PRINCE OF PEACE 3-2, J12-00. 5,

Allan, Parker, SAN MARCOS BAPTIST ACAD 3-3, 11-00. 6, Cobbs, Walker, WACO TX

CHRISTIAN 3-2, 10-06. 7, Hayes, Evan, BULLARD BROOK HILL 3-2, 10-00. 8,

Wheeler, William, CONROE WOODLANDS CHR 3-4, J10-00.

Girls Shot Put 3A

1, Essien, Ekemini, DALLAS LUTHERAN 3-2, 39-00.50. 2, McAdams, Kaitlynn,

MCKINNEY CHRISTIAN ACAD 3-2, 34-00.50. 3, Ajibero, Blessing, HOUSTON CYPRESS

CHR 3-4, 30-07.50. 4, Klimitchek, Adrienne, HALLETSVILLE SACRED HT 3-4,

29-05.50. 5, Jackson, Tyesha, BULLARD BROOK HILL 3-2, 29-02. 6, Powers,

McKenna, CARROLLTON PRINCE OF PEACE 3-2, J29-02. 7, Orrick, Chelbi, HOUSTON

CYPRESS CHR 3-4, J29-02. 8, Kight, Caitlin, AUSTIN TX SCH DEAF 3-3, 27-05.

Boys Shot Put 3A

1, Wick, Cole, HALLETSVILLE SACRED HT 3-4, 49-04. 2, Walters, Logan, BULLARD

BROOK HILL 3-2, 48-04.25. 3, Gutierrez, Estevan, SAN MARCOS BAPTIST ACAD 3-3,

42-06. 4, Mason, Stephen, HOUSTON ST THOMAS EP 3-4, 41-09.25. 5, Hall, Regan,

HALLETSVILLE SACRED HT 3-4, 40-03.50. 6, Lovell, T J, FW BETHESDA CHR 3-1,

39-08.25. 7, Bates, Preston, DALLAS LUTHERAN 3-2, 39-06.75. 8, Novotny,

Connor, DALLAS SHELTON SCH 3-2, 39-06.

Girls Triple Jump 3A

1, Smith, Kinsley, AMARILLO ARBOR CHR 3-1, 33-10.75. 2, Pounds, Haley, CONROE

WOODLANDS CHR 3-4, 33-07. 3, Young, Courtney, CONROE WOODLANDS CHR 3-4,

33-06.75. 4, Mannon, Sarah, LUBBOCK CHR HS 3-1, 33-03.25. 5, Graham, Bridgett,

FW BETHESDA CHR 3-1, 33-00.50. 6, Lamar, Anna, COLLEYVILLE COVENANT CHR 3-1,

31-11.50. 7, Moore, Katie, HOUSTON CYPRESS CHR 3-4, 31-04.50. 8, Vandygriff,

Morgan, AUSTIN BRENTWOOD CHR 3-3, 30-01.50.

Boys Triple Jump 3A

1, Urebu, Ovie, FRISCO LEGACY CHR 3-2, 43-11.25. 2, Anyanwu, J T, FRISCO

LEGACY CHR 3-2, 42-06. 3, Ford, Jonathon, AUSTIN TX SCH DEAF 3-3, 41-07. 4,

Williams, Chess, FW LAKE COUNTRY 3-1, 41-06.50. 5, Ishimwe, Daniel, KINGSVILLE

PAN AM 3-3, 40-05.75. 6, Vick, Hunter, HOUSTON CYPRESS CHR 3-4, 40-05.25. 7,

King, Ian, DALLAS SHELTON SCH 3-2, 38-06.

Girls 3200 Meter Run 4A

1, Salinas, Regina, CORP CHRISTI IW 4-3, 12:11.52. 2, Prasad, Nikita, HOUSTON

AWTY INT'L 4-4, 12:19.29. 3, Simank, Samantha, CORP CHRISTI IW 4-3, 12:33.62.

4, Mills, Lindsay, MIDLAND CHR SCH 4-1, 12:43.12. 5, Richmond, Leah, SUGAR

LAND FT BEND 4-4, 12:51.36. 6, Jaska, Annie, WACO REICHER HS 4-2, 13:26.87. 7,

Bratton, Ashley, FW SW 4-1, 13:38.10.

Boys 3200 Meter Run 4A

1, Murray, Aaron, KATY POPE JOHN XXIII 4-4, 9:29.86#. 2, Frazier, Grady, TYLER

TK GORMAN 4-2, 9:52.69. 3, Bright, Jackson, CORP CHRISTI IW 4-3, 9:59.34. 4,

Pietraszkiewicz, Chris, SAN ANTONIO TMI 4-3, 10:00.65. 5, Koelemay, Cody,

HOUSTON LUTHERAN SO 4-4, 10:13.04. 6, Harder, Jonathan, FW CHR 4-1, 10:30.75.

7, Cotton, Austin, FW CHR 4-1, 10:36.39. 8, Wheeler, Benjamin, LUBBOCK TRINITY

CHR 4-1, 10:48.59.

Girls Discus Throw 4A

1, Thompson, Emma, MIDLAND CHR SCH 4-1, 133-05. 2, Thompson, Hannah, MIDLAND

CHR SCH 4-1, 130-06. 3, Holland, Katelyn, TOMBALL CONCORDIA 4-4, 127-05. 4,

Ondrusek, Alison, HOUSTON WESTBURY CHR 4-4, 117-02. 5, Williams, Jazmine,

DALLAS PARISH EPISCOPAL 4-2, 96-05. 6, Martin, Katie, HOUSTON NORTHLAND CHR

4-4, 96-01. 7, Hamilton, Emalee, SAN ANTONIO TMI 4-3, 93-07. 8, Talley,

Taylor, FW SW 4-1, 89-11.

Boys Discus Throw 4A

1, Taylor, Bryson, MIDLAND CHR SCH 4-1, 152-01. 2, Parsons, Ty, DALLAS CHR SCH

4-2, 144-05. 3, Washington, William, HOUSTON WESTBURY CHR 4-4, 138-05. 4,

Flores, Jacob, ARLINGTON GRACE PREP 4-1, 136-09. 5, Malcomb, Clayton, TOMBALL

CONCORDIA 4-4, 131-06. 6, Waters, Logan, SAN ANTONIO CHR SCH 4-3, 127-05. 7,

Smith, Jordan, WACO REICHER HS 4-2, 125-10. 8, Solomon, Woody, CORP CHRISTI

JOHN PAUL II 4-3, 99-04.

Girls High Jump 4A

1, Barton, Jessica, TOMBALL CONCORDIA 4-4, 5-02. 2, Reilly, Katie, TOMBALL

CONCORDIA 4-4, 5-00. 2, Andrews, Taylor, LUBBOCK TRINITY CHR 4-1, 5-00. 4,

Ashton, Morgan, MIDLAND CHR SCH 4-1, 4-10. 5, Plante, Lauren, HOUSTON LUTHERAN

SO 4-4, 4-08. 5, Needham, Abby, MIDLAND CHR SCH 4-1, 4-08. 7, Thompson, Beth,

TOMBALL CONCORDIA 4-4, J4-08. 7, Sandstedt, Lauren, DALLAS PARISH EPISCOPAL

4-2, J4-08.

Boys High Jump 4A

1, Parkhurst, David, MIDLAND CHR SCH 4-1, 6-04. 2, Burnette, Nicholas, TOMBALL

CONCORDIA 4-4, 6-02. 3, Drexler, Adam, HOUSTON NORTHLAND CHR 4-4, J6-02. 4,

Yeates, Keaton, TYLER GRACE COM 4-2, J6-02. 5, Dawson, Sam, SUGAR LAND FT BEND

4-4, J6-02. 6, Ramirez, Matt, MIDLAND CHR SCH 4-1, 6-00. 7, Simon, Gabe,

HOUSTON WESTBURY CHR 4-4, J6-00. 8, Myers, Reed, MIDLAND CHR SCH 4-1, 5-10.

Girls Long Jump 4A

1, Newsom, Barbara, HOUSTON LUTHERAN SO 4-4, 17-05.50. 2, Cason, Emory,

GRAPEVINE FAITH CHR 4-1, 17-02.25. 3, Berryhill, Kami, MIDLAND CHR SCH 4-1,

16-06.75. 4, Thompson, Beth, TOMBALL CONCORDIA 4-4, 16-05.75. 5, Pope,

Carley, HOUSTON NORTHLAND CHR 4-4, 15-08.75. 6, Freeborn, Jasmin, HOUSTON

LUTHERAN SO 4-4, 15-06. 7, Galindo, Margie, MIDLAND CHR SCH 4-1, 15-04.75. 8,

Bush, Missy, FW SW 4-1, 14-11.50.

Boys Long Jump 4A

1, Hart, Keaton, HOUSTON NORTHLAND CHR 4-4, 22-08.75. 2, Jones, Brandon, CORP

CHRISTI JOHN PAUL II 4-3, 22-02. 3, Whigham, Christian, MIDLAND CHR SCH 4-1,

21-08.75. 4, Williams, Deonte, CEDAR HILL TRINITY CHR 4-2, 21-01. 5, Womack,

Addison, LUBBOCK TRINITY CHR 4-1, 21-00.25. 6, Vance, Tre', DALLAS PARISH

EPISCOPAL 4-2, 20-08.50. 7, Ramirez, Jordan, KATY POPE JOHN XXIII 4-4,

20-00.75. 8, Gonzales, Danny, SAN ANTONIO TMI 4-3, 19-09.25.

Girls Pole Vault 4A

1, Berryhill, Kami, MIDLAND CHR SCH 4-1, 11-06. 2, Bodin, Sarah, TOMBALL

CONCORDIA 4-4, 9-06. 3, Keiser, Jamie, FW CHR 4-1, 9-00. 4, Kadesky, Amanda,

DALLAS PARISH EPISCOPAL 4-2, 8-06. 5, Spencer, Rainey, SAN ANTONIO CHR SCH

4-3, 8-00. 5, McCormack, Kayla, TOMBALL CONCORDIA 4-4, 8-00. 7, Edwards,

Kirby, TYLER GRACE COM 4-2, 7-06. 8, Ladner, Madison, HOUSTON AWTY INT'L 4-4,

7-00.

Boys Pole Vault 4A

1, Hooper, Brit, MIDLAND CHR SCH 4-1, 13-06. 2, Hedrick, Aaron, FW CHR 4-1,

13-00. 2, Kadesky, Andrew, DALLAS PARISH EPISCOPAL 4-2, 13-00. 4, Becker, Sam,

TYLER TK GORMAN 4-2, 12-06. 5, Cress, Dylan, TOMBALL CONCORDIA 4-4, 12-00. 6,

Little, Seth, TOMBALL CONCORDIA 4-4, 11-00. 7, Kolodzy, Brandon, AUSTIN HYDE

PARK 4-3, J11-00. 8, Brandenburg, David, TOMBALL CONCORDIA 4-4, 10-00.

Girls Shot Put 4A

1, Holland, Katelyn, TOMBALL CONCORDIA 4-4, 41-06#. 2, Ondrusek, Alison,

HOUSTON WESTBURY CHR 4-4, 37-10.50. 3, Milton, Lakesha, TYLER TK GORMAN 4-2,

35-10. 4, Quickel, Meaghan, HOUSTON LUTHERAN NO 4-4, 34-10.50. 5, Vannaman,

Kim, MIDLAND CHR SCH 4-1, 34-01. 6, Thompson, Emma, MIDLAND CHR SCH 4-1,

33-02.50. 7, Reilly, Katie, TOMBALL CONCORDIA 4-4, 31-04.50. 8, Williams,

Jazmine, DALLAS PARISH EPISCOPAL 4-2, 30-07.

Boys Shot Put 4A

1, Washington, William, HOUSTON WESTBURY CHR 4-4, 53-01.25. 2, Flores, Jacob,

ARLINGTON GRACE PREP 4-1, 52-05. 3, Adcock, Garrett, DALLAS CHR SCH 4-2,

51-00.75. 4, Simmons, Matt, HOUSTON NORTHLAND CHR 4-4, 48-11. 5, Parsons, Ty,

DALLAS CHR SCH 4-2, 47-00. 6, Trotter, Ben, ARLINGTON PANTEGO CHR 4-1, 46-03.

7, Thomas, Jack, SUGAR LAND FT BEND 4-4, 45-00. 8, Moore, Greg, KATY POPE JOHN

XXIII 4-4, 41-07.25.

Girls Triple Jump 4A

1, Newsom, Barbara, HOUSTON LUTHERAN SO 4-4, 35-08.75. 2, Pope, Alexis,

HOUSTON NORTHLAND CHR 4-4, 35-05. 3, Pharis, Jessie, FW CHR 4-1, 33-11.75. 4,

Barton, Jessica, TOMBALL CONCORDIA 4-4, 33-03.75. 5, Ondrusek, Alison,

HOUSTON WESTBURY CHR 4-4, 33-00.50. 6, Yates, Emma, TYLER GRACE COM 4-2,

32-05.50. 7, Hamstra, Taylor, FW SW 4-1, 32-05.25. 8, Schulte, Shyan, WACO

REICHER HS 4-2, 31-11.25.

Boys Triple Jump 4A

1, Dawson, Sam, SUGAR LAND FT BEND 4-4, 44-05.75. 2, Norwood, Myles, ARLINGTON

GRACE PREP 4-1, 43-08.50. 3, Hart, Keaton, HOUSTON NORTHLAND CHR 4-4,

43-06.25. 4, Koym, Jared, MIDLAND CHR SCH 4-1, 43-04.50. 5, Jones, Brandon,

CORP CHRISTI JOHN PAUL II 4-3, 43-00. 6, Wilson, Zebby, LUBBOCK TRINITY CHR

4-1, 42-05. 7, Horsey, John, HOUSTON NORTHLAND CHR 4-4, 41-04. 8, Byrd,

Cameron, CEDAR HILL TRINITY CHR 4-2, 41-02.50.

Girls 3200 Meter Run 5A

1, Crumblish, Chandler, FW NOLAN 5-1, 11:36.10. 2, Peth, Katie, SAN ANTONIO

INCARNATE WORD 5-2, 11:48.42. 3, Quandt, Kathryn, HOUSTON CHR SCH 5-3,

11:54.91. 4, Henneberger, Kenndei, DALLAS URSULINE ACADEMY 5-1, 12:14.14. 5,

Brynn, Sydney, ARGYLE LIBERTY CHR 5-1, 12:25.20. 6, Berra, Zoe, SAN ANTONIO

PROVIDENCE 5-2, 12:41.10. 7, Montemayor, Robin, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2,

13:00.35. 8, Reyes, Marcella, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, 13:21.76.

Boys 3200 Meter Run 5A

1, Gallardo, Anthony, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, 10:00.47. 2, Hernandez,

Brandon, SAN ANTONIO CENTRAL CATH 5-2, 10:06.09. 3, Molina, Emilio, SAN

ANTONIO ANTONIAN 5-2, 10:20.10. 4, Benavides, Jacob, DALLAS BISHOP DUNNE 5-1,

10:23.94. 5, Gillen, Devin, FW NOLAN 5-1, 10:26.29. 6, Ashton, Tristan, AUSTIN

ST MICHAEL'S 5-2, 10:42.09. 7, Heston, Danny, DALLAS BISHOP LYNCH 5-1,

10:56.90. 8, Grant, Harrison, HOUSTON ST THOMAS HS 5-3, 11:06.91.

Girls Discus Throw 5A

1, Harris, Christina, DALLAS BISHOP LYNCH 5-1, 121-06. 2, Somiari, Tonye,

DALLAS BISHOP LYNCH 5-1, 116-00. 3, Leitko, Arnie, HOUSTON CHR SCH 5-3,

113-07. 4, Guerrero, Susana, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, 110-08. 5, Paniagua,

Elissa, FW NOLAN 5-1, 104-00. 6, Chavez, Mariana, BROWNSVILLE ST JOSEPH 5-4,

102-05. 7, Miranda, Marriah, SAN ANTONIO INCARNATE WORD 5-2, 99-04. 8, Lyssy,

Elizabeth, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, 95-07.

Boys Discus Throw 5A

1, Lundblade, Brad, ARGYLE LIBERTY CHR 5-1, 150-08. 2, Bradford, Travis,

HOUSTON ST THOMAS HS 5-3, 147-06. 3, Wurzel, Kyle, AUSTIN ST MICHAEL'S 5-2,

144-08. 4, Perrier, Claude, HOUSTON ST THOMAS HS 5-3, 139-05. 5, Akers, Mike,

SAN ANTONIO ST ANTHONY 5-2, 138-04. 6, Henrich, Cole, SAN ANTONIO ANTONIAN

5-2, 137-09. 7, Dwyer, Tony, DALLAS BISHOP LYNCH 5-1, 134-06. 8, Trevino,

Steven, BROWNSVILLE ST JOSEPH 5-4, 133-05.

Girls High Jump 5A

1, MacFarlane, Belle, DALLAS URSULINE ACADEMY 5-1, 5-04. 2, Booher, Mikala,

DALLAS BISHOP LYNCH 5-1, 5-02. 3, Somiari, Tonye, DALLAS BISHOP LYNCH 5-1,

J5-02. 4, Melendez, Shelby, LAREDO ST AUGUSTINE 5-4, 5-00. 5, Miller, Hannah,

DALLAS URSULINE ACADEMY 5-1, J5-00. 6, Wittenberg, Ali, SAN ANTONIO INCARNATE

WORD 5-2, J5-00. 7, Ramirez, Celeste, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, J5-00. 8,

Osborne, Kimberly, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, 4-10.

Boys High Jump 5A

1, McSwain, Sam, FW NOLAN 5-1, 6-04. 2, Brumant, Rowan, HOUSTON ST THOMAS HS

5-3, J6-04. 3, Johnson, Larry, DALLAS BISHOP DUNNE 5-1, J6-04. 4, Hoffman,

Michael, FW NOLAN 5-1, 6-02. 5, Heintzelman, Max, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2,

6-00. 6, Colon, Bryan, SAN ANTONIO CENTRAL CATH 5-2, J6-00. 7, Heffington,

Walter, ARGYLE LIBERTY CHR 5-1, J6-00. 8, Wright, David, SAN ANTONIO ST

ANTHONY 5-2, 5-10.

Girls Long Jump 5A

1, Acosta, Jasmine, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, 17-01.75. 2, Carrillo, Hannah,

BROWNSVILLE ST JOSEPH 5-4, 16-11.50. 3, Porisch, Ingrid, SAN ANTONIO ANTONIAN

5-2, 16-06. 4, Hever, Dominique, DALLAS URSULINE ACADEMY 5-1, 16-04.25. 5,

Ramirez, Celeste, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, 15-10.50. 6, Sullivan, Britney,

DALLAS URSULINE ACADEMY 5-1, 15-10. 7, Daly, Bridget, HOUSTON DUCHESNE ACADEMY

5-3, 15-09.25.

Boys Long Jump 5A

1, Howell, John Aaron, ARGYLE LIBERTY CHR 5-1, 21-08.25. 2, Caram, Collin,

HOUSTON ST THOMAS HS 5-3, 21-07.75. 3, Walker, Daniel, FW NOLAN 5-1, 21-06. 4,

Romero, Sam, SAN ANTONIO HOLY CROSS 5-2, 21-04.25. 5, Benavides, Frank, SAN

ANTONIO HOLY CROSS 5-2, 21-00.50. 6, Masso, Jose, BROWNSVILLE ST JOSEPH 5-4,

20-05.50. 7, Alarcon, Devon, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, 20-00. 8, Consoli,

Stephen, HOUSTON CHR SCH 5-3, 19-11.50.

Girls Pole Vault 5A

1, Tedrowe, Michelle, SAN ANTONIO INCARNATE WORD 5-2, 10-06. 2, Wicker,

Jessica, PLANO JOHN PAUL II 5-1, J10-06. 3, Dunn, Sarah, BROWNSVILLE ST JOSEPH

5-4, 10-00. 4, Cook, Gabe, DALLAS BISHOP LYNCH 5-1, J10-00. 5, Deaver, Abby,

ARGYLE LIBERTY CHR 5-1, J10-00. 6, Gonzales, Julie, SAN ANTONIO ST ANTHONY

5-2, 9-00. 6, Meekins, Maddie, FW NOLAN 5-1, 9-00. 8, Lopez, Kristen,

BROWNSVILLE ST JOSEPH 5-4, 8-00.

Boys Pole Vault 5A

1, Valencia, Luis, BROWNSVILLE ST JOSEPH 5-4, 13-00. 2, Deaver, Aaron, ARGYLE

LIBERTY CHR 5-1, J13-00. 3, Haese, Ryan, SAN ANTONIO ST ANTHONY 5-2, J13-00.

4, Hoffman, James, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, J13-00. 5, Williams, Andrew,

HOUSTON ST THOMAS HS 5-3, 12-06. 6, Richa, Javier, BROWNSVILLE ST JOSEPH 5-4,

11-06. 7, Haertling, Kyle, ARGYLE LIBERTY CHR 5-1, 11-00.

Girls Shot Put 5A

1, Harris, Christina, DALLAS BISHOP LYNCH 5-1, 42-02.50. 2, Crawford, Kelsey,

HOUSTON CHR SCH 5-3, 38-10. 3, Richardson, Anecia, DALLAS URSULINE ACADEMY

5-1, 38-02. 4, Dixon, Dreu, DALLAS BISHOP DUNNE 5-1, 36-00.50. 5, Lyssy,

Elizabeth, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, 35-03. 6, Guerrero, Susana, SAN ANTONIO

ANTONIAN 5-2, 33-05.25. 7, Chavez, Mariana, BROWNSVILLE ST JOSEPH 5-4, 30-05.

8, Gompel, Nancyvan, AUSTIN ST MICHAEL'S 5-2, 29-08.25.

Boys Shot Put 5A

1, Lundblade, Brad, ARGYLE LIBERTY CHR 5-1, 49-11.50. 2, Madrid, Danyl, EL

PASO CATHEDRAL HS 5-4, 48-10.75. 3, Maun, Jordan, FW NOLAN 5-1, 47-00.50. 4,

Akers, Mike, SAN ANTONIO ST ANTHONY 5-2, 46-09.50. 5, Sheets, Travis, SAN

ANTONIO ANTONIAN 5-2, 44-09. 6, Rincon, Kevin, EL PASO CATHEDRAL HS 5-4,

44-06.50. 7, Wilson, Ishmael, DALLAS BISHOP DUNNE 5-1, 43-04.50. 8, Dwyer,

Tony, DALLAS BISHOP LYNCH 5-1, 41-09.

Girls Triple Jump 5A

1, Howard, Gabrielle, DALLAS BISHOP LYNCH 5-1, 37-06.75#. 2, MacFarlane,

Belle, DALLAS URSULINE ACADEMY 5-1, 35-01.25. 3, Classo, Chelsea, FW NOLAN

5-1, 34-07.25. 4, Daly, Bridget, HOUSTON DUCHESNE ACADEMY 5-3, 33-11.75. 5,

Ramirez, Celeste, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, 33-06.50. 6, Acosta, Jasmine, SAN

ANTONIO ANTONIAN 5-2, 32-04. 7, Bailey, Maurelle, SAN ANTONIO ST ANTHONY 5-2,

32-01. 8, Paniagua, Brittany, SAN ANTONIO HOLY CROSS 5-2, 30-01.50.

Boys Triple Jump 5A

1, Walker, Daniel, FW NOLAN 5-1, 46-03#. 2, Benavides, Frank, SAN ANTONIO HOLY

CROSS 5-2, 44-00. 3, Mask, Jeremiah, DALLAS BISHOP LYNCH 5-1, 42-11. 4,

Guerrero, Clarencio, AUSTIN ST MICHAEL'S 5-2, J42-11. 5, Allen, Drue, ADDISON

TRINITY CHR 5-1, 40-06.75. 6, Haynes, Zach, DALLAS BISHOP DUNNE 5-1, 39-06.75.

7, Bradshaw, Douglas, SAN ANTONIO ANTONIAN 5-2, 38-11.50. 8, Sauter, Michael,

EL PASO CATHEDRAL HS 5-4, 38-09.

Recommended for you

Load comments